Wod – Kan sponsorem Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego

Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny, działający w naszym mieście niemal od 25 lat, jest kolejną organizacją sportową z którą spółka Wod – Kan podpisała długoterminową umowę o współpracy, wpisującą się w projekt „Wod – Kan wspiera rozwój bełchatowskiego sportu”. Co roku dziewczęta i chłopcy trenujący różne konkurencje lekkoatletyczne zdobywają medale mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. W finale Ogólnopolskim Nestle CUP w Warszawie - szukamy reprezentantów Polski, odkryciem zawodów wielobojowych została Maja Matyśkiewicz która z doskonałym wynikiem zajęła pierwsze miejsce, a w kolejnych zawodach ustanowiła najlepszy wynik kraju w biegu na dystansie 200m w kategorii U-14. Na wrześniowych mistrzostwach makroregionu młodzików, które odbyły się w Łodzi podopieczni trenerów Dariusza Rybarczyka i Łukasza Mantyka zdobyli osiem medali w tym aż pięć złotych (Filip Chrosta na 100 i 300 metrów, Adam Patrzyk w skoku w dal, Kacper Wośko na 600 metrów i Aleksandra Dawidziak na 1000 metrów). Kilkanaście dni później lekkoatleci BKL przywieźli z Mistrzostw Polski Młodzików, które odbywały się w Białej Podlasce aż pięć medali. Złoty krążek na 300 metrów wywalczył Filip Chrosta bijąc jednocześnie rekord Polski młodzików. Srebrne medale wywalczyli Aleksandra Dawidziak na 1000 metrów, Filip Chrosta na 100 metrów i Adam Patrzyk w skoku w dal, a z brązowym medalem bieg na 600 metrów zakończył Kacper Wośko.
Bez wątpienia to najbardziej utytułowana grupa młodych sportowców w Bełchatowie. Od wielu lat wychowankowie trenerów Dariusza Rybarczyka i Łukasza Mantyka odgrywają główne role na zawodach lekkoatletycznych w kraju i dlatego jestem dumny, że możemy pomóc im w szlifowaniu kolejnych sportowych diamentów. Mam nadzieję, że wkrótce ci młodzi sportowcy spełniając swoje marzenia przysporzą również dumy i radości mieszkańcom Bełchatowa, tak jak uczyniła to inna wychowanka BKL Aleksandra Gaworska, która na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Londynie wywalczyła brązowy medal w sztafecie 4 x 400 metrów. Powołanie do kadry narodowej Szymona Woźniaka oraz Filipa Chrosty oraz powierzenie prowadzenia reprezentacji sprinterów Łukaszowi Mantykowi są niebywałym jak na nasze miasto sukcesem. Te nominacje i wszystkie medale to dowód na to, że mimo kłopotów trenerzy BKL potrafią odkryć talenty i odpowiednio tych sportowców przygotować do odnoszenia sukcesów nawet na największych arenach sportowych – powiedział prezes Wod Kan Piotr Kopek.
Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny, jest kolejnym klubem sportowym działającym w Bełchatowie obok piłkarzy i zapaśników GKS Bełchatów, koszykarek MUKS, tenisistek Stowarzyszenia As, z którym spółka Wod - Kan podpisała długoterminową umowę o współpracy. Zgodnie z jej założeniami wsparcie finansowe dla BKL będzie trwało ze strony spółki do września 2019, a sukcesy lekkoatletów na kolejnych zawodach rangi Mistrzostw Polski mogą być dodatkowo premiowane nagrodą finansową.
Mam nadzieję, że w może… w końcu uda się w naszym mieście stworzyć profesjonalny model szkolenia lekkoatletycznego! Począwszy od najmłodszych dzieci z klas wczesnoszkolnych, które chcemy zachęcać przez eventy promocyjne do zorganizowanej aktywności fizycznej, po tworzenie grup naborowych klas IV – VI i klas gimnazjalnych. W taki sposób moglibyśmy ich selekcjonować i wprowadzać na wyższy poziom profesjonalnego szkolenia. Jestem wdzięczny za taką finansową inicjatywę. Liczę, zę pozwoli to nam w sposób nowoczesny i bardzo perspektywiczny zadbać o bełchatowskich, utalentowanych lekkoatletów – stwierdził trener BKL Dariusz Rybarczyk.
Bardzo się cieszę, że spółka Wod-Kan dostrzega i docenia sukcesy Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego. Umowa, którą podpisaliśmy zakłada kilkuletnie wsparcie finansowe Klubu oraz dodatkowe gratyfikacje finansowe dla zawodników, którzy mają wybitne osiągnięcia sportowe na ogólnopolskim poziomie. Codzienne treningi, zgrupowania, wyjazdy na zawody i obozy wymagają naprawdę dużych nakładów finansowych. Finansowanie Klubu na odpowiednim poziomie pozwala trenerom i zawodnikom na spokojne planowanie sezonu i realizacje założonych celów. Tym bardziej doceniamy inicjatywę Prezesa Wod-Kan Pana Piotra Kopka, która pozwala nam się nam zbliżyć do takiego stanu. Ciężka praca oraz wyrzeczenia, które są codziennością naszych trenerów i zawodników warte są wsparcia jakie otrzymamy od spółki Wod-Kan i jestem przekonany, że będą to dobrze zainwestowane pieniądze – powiedział prezes BKL Artur Morawiec..
Inauguracja współpracy pomiędzy BKL a spółką Wod – Kan nastąpiła przy okazji eventu dla dzieci z bełchatowskich szkół „Lekkoatletyka dla każdego”. Uczestniczyło w nim ok. 300 uczniów klas I- III, a w organizacji zawodów pomagali zawodnicy BKL. Każdy uczestnik zawodów otrzymał okolicznościowy medal, a najlepsze szkoły puchary.
Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny zrzesza miłośników lekkiej atletyki: trenerów, zawodników i działaczy. Nieprzerwanie od dwudziestu czterech lat oferuje młodzieży możliwość rozwoju swoich sportowych pasji związanych z lekką atletyką pod okiem profesjonalnych trenerów. Rokrocznie zawodnicy BKL zdobywają czołowe lokaty w ogólnopolskiej rywalizacji sportowej. Oprócz codziennej pracy treningowej Klub zajmuje się również organizacją imprez sportowych przy wsparciu samorządu. Do największych z nich należą „Czwartki Lekkoatletyczne” „ Bełchatowska Piętnastka” „Bieg Niepodległości” oraz „Bieg Konstytucji”. Klub prowadzi również program „Lekkoatletyka dla każdego” skierowany do uczniów bełchatowskich szkół klas I-III.

http://belsport.pl/aktualnosc,550-wod_kan_docenil_bkl.html