WODA – NATURALNE BOGACTWO LUDZI, ZWIERZĄT I ROŚLIN – inauguracja projektu ekologicznego Spółki WOD.-KAN

Prawie tysiąc osób obejrzało wyjątkowy film edukacyjno-przyrodniczy  pt. „Ocean przygód” wyświetlany w formacie 3D w miniony weekend, inaugurujący projekt edukacji ekologicznejWODA - NATURALNE BOGACTWO LUDZI, ZWIERZĄT I ROŚLIN ”. Patronat honorowy nad projektem objęła Pani Mariola Czechowska – Prezydent Bełchatowa,  a jego partnerami są: EKO-REGION Sp. z o.o., TPO Sp. z o.o. oraz MZK Bełchatów.

Przesłaniem filmu było, z jednej strony - pokazanie znaczenia wody w życiu naszej planety;  z drugiej zaś strony – wspólne, rodzinne wyjście do kina, jako doskonały i naturalny sposób łączenia pokoleń, m.in. na niwie ekologicznej.

Jak mówi Prezes Spółki Piotr Kopek „nasz Projekt skierowany jest do uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych, a jego zadaniem jest propagowanie właściwych postaw ekologicznych w codziennym życiu.                                                                     

 W czasie zajęć edukacyjnych opowiemy:

  • skąd się bierze woda w kranie i jakiej jest czystości?
  • jak oczyszczane są brudne ścieki do postaci czystej wody wprowadzanej  do rzeki?
  • jak korzystać z zasobów wodnych na naszej planecie?

Celem projektu jest wspieranie i rozwijanie wszelkich form edukacji ekologicznej oraz krzewienie świadomości i kultury ekologicznej, Jego realizacja pozwoli najmłodszym bełchatowianom na poznawanie oraz przewidywanie wyników i skutków procesów zachodzących w środowisku jak i również, zwiedzając nasze obiekty, poznać specyfikę i złożoność technologii uzdatniania wody i oczyszczania ścieków.

 

 

 

Bełchatów, dnia 25.10.2016r.